wtorek, 13 czerwiec 2017 12:01

Podsumowanie działalności miniprzedsiębiorstwa „Szkoltool”

W roku szkolnym 2016/2017 w naszej szkole funkcjonowało miniprzedsiębiorstwo pod nazwą „Szkoltool” - w formie spółki jawnej, które zajmowało się obrotem artykułami szkolnymi. Grupa uczniów, głównie z pierwszych klas stanowiła wspólników szkolnej firmy. Działalność miniprzedsiębiorstwa odbywała się pod patronatem Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Podsumowanie działalności miniprzedsiębiorstwa „Szkoltool”

Uczniowie systematycznie poznawali zasady funkcjonowania małej firmy, co może być przydatne w dalszej nauce i być może w pracy. Uczniowie poznali i sporządzali dokumenty księgowe: faktury zakupu i sprzedaży, dowody kasowe, rejestry podatku VAT oraz deklaracje ZUS. Każdy uczeń – wspólnik wniósł wkład własny a całość udziałów stanowiły kapitał wspólników. Wspólnicy wybrali spośród siebie dyrektora generalnego i zarząd, który obsługiwał systematycznie platformę internetową przesyłając raporty z przeprowadzanych działań.Na zakończenie działalności uczniowie wypełnili ankiety ewaluacyjne jako podsumowanie współpracy z Fundacją Młodzieżowej przedsiębiorczości i otrzymali dyplomy oraz podziękowania od koordynatora projektu.