poniedziałek, 07 maj 2018 09:45

Pilotaż MON - podtrzymany!

Rok temu nasza szkoła została objęta pilotażem Ministerstwa Obrony Narodowej w ramach pierwszej edycji prowadzenia Certyfikowanych Pionów Klas Mundurowych.

Pilotaż MON - podtrzymany!

Oznaczało to szczególny program szkolenia dla klas drugich i trzecich, zajęcia na terenie jednostek wojskowych, realizację dodatkowego przedmiotu - edukacja wojskowa, tygodniowy obóz szkoleniowy, doposażenie w sprzęt i wyposażenie w mundury, a po zakończeniu nauki w klasie trzeciej i zdaniu egzaminu - możliwość szkolenia poligonowego i przysięgi wojskowej lub preferencyjne przyjecie na uczelnie związane ze służbami mundurowymi.
W minionym roku pilotażem objętych zostało 57 szkół w Polsce. W tym roku, spełniając warunku, można było aplikować o kontynuację pilotażu dla następnego rocznika czyli obecnych klas pierwszych. Warunki zostały przez nas spełnione i po raz kolejny zostaliśmy zakwalifikowani przez MON do programu, który przynosi realne korzyści dla młodzieży klas Liceum Kadetów RP. A dodatkowo oznacza, że Ministerstwo Obrony Narodowej uważa nas za właściwą szkołę do realizacji nauki i szkolenia w klasach mundurowych na poziomie preferowanym przez MON, a świadectwo naszej szkoły oznacza włączenie w skład certyfikowanych jednostek.
Wspomniany certyfikat otrzymaliśmy z rąk wiceministra MON - Wojciecha Skurkiewicza i jest najlepszym świadectwem jakości naszych działań.

Galeria zdjęć: