poniedziałek, 20 marzec 2017 19:38

Konkurs „Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć”

Uczniowie szkoły w Lipinach kolejny raz wzięli udział w konkursie "Żołnierze Wyklęci. Walka o pamięć i cześć", którego organizatorem jest Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski. W ramach szkolnego etapu konkursu dziesięcioro uczniów przygotowało prezentacje na temat wybranych postaci Żołnierzy Wyklętych. Karolina Łuszczyńska z IIIc omówiła losy „Inki”, Kacper Karwat z Ib „Ognia”, Kinga Musiał z IIa „Żbika”, Nina Stępień z IIa  „Warszyca”, Mateusz Matuszewski z IIa „Pługa”, Łukasz Nowosielski z IIa „Lalka”, Paweł Krzemiński z Ib „Rekina”, Kamila Calińska z IIIc „Sarenki”, Paweł Gosa z IIIa „Nowiny”, Jakub Zgoda z Ib „Wiktora”.

Wystąpienia uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie: przedstawiciel Biura Senatorskiego Senatora RP Weronika Piwarska, komendant Liceum Kadetów płk Ryszard Młodzianowski oraz nauczycielki Jolanta Galińska i Bożena Kmieciak. Najlepszą prezentację przygotowała uczennica klasy wojskowej Kamila Calińska. Wyróżnieni zostali również kadeci Łukasz Nowosielski i Jakub Zgoda. Wszyscy uczniowie zakwalifikowali się do kolejnego etapu. Finał konkursu odbędzie się 27 marca w Zespole Szkół Nr 1 w Kozienicach. O godz. 9.00 uczestnicy konkursu napiszą test wiedzy historycznej, a o godz. 11.30 rozpocznie się gala finałowa oraz wręczenie nagród. Nagrodami w konkursie są m.in. wyjazd na wycieczkę do Brukseli, albumy i inne nagrody rzeczowe. Uczeń, który zajmie pierwsze miejsce w Konkursie spędzi dzień w Senacie, towarzysząc marszałkowi Senatu RP Stanisławowi Karczewskiemu w codziennych czynnościach.