wtorek, 14 czerwiec 2022 14:41

Za nami próba sprawności fizycznej oraz testy psychologiczne dla kandydatów do klas wojskowych na rok szkolny 2022/2023

W sobotę, 11 czerwca 2022 r. odbyły się próby sprawności fizycznej dla kandydatów do Oddziału Przygotowania Wojskowego i klas wojskowych oraz testy psychologiczne.

Kandydaci do szkoły w towarzystwie swoich rodziców pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego p. Artura Macierzyńskiego i p. Zbigniewa Niemirskiego zmierzyli się z konkurencjami sprawnościowymi określonymi w zasadach rekrutacji do klas wojskowych. W związku ze specyfiką placówki kandydaci do szkoły poddawani są również testom psychologicznym, które analizowane przez szkolnych psychologów i pedagogów pomagają nam w planowaniu procesu adaptacji nowych kadetów na terenie naszego campusu. Wszystkim kandydatom gratulujemy formy. Próby sprawności fizycznej i test psychologiczny to pierwszy element rekrutacji, kolejnym są wnikliwa analiza wyników i przeliczanie punktów z egzaminów zewnętrznych i ocen ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej. Dziękujemy wszystkim przybyłym na ten etap rekrutacji. Za powodzenie wszystkich trzymamy mocno kciuki.