piątek, 28 październik 2022 13:56

SZKOLENIE WOJSKOWE W LOK RP

Zgodnie z Planem Szkolenia Wojskowego Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach, w dniach 26 i 27 października 2022 roku na obiektach szkoły: strzelnicy i placach ćwiczeń odbywały się zajęcia praktyczne dla klas drugich i trzecich z zakresu „Oddziału Przygotowania Wojskowego” oraz dla klas czwartych  z zakresu „Edukacji Wojskowej”.


SZKOLENIE WOJSKOWE W LOK RP

Wszystkie roczniki i klasy szkoliły się wg programu Ministerstwa Obrony Narodowej. Instruktorami byli żołnierze wyznaczeni rozkazem przez dowódcę jednostki patronackiej, którą jest  25 Batalion Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Klasy drugiego rocznika szkoliły się z Taktyki i Szkolenia Strzeleckiego. Klasy trzeciego rocznika szkoliły się z zakresu Taktyki – w tym Survival oraz z zakresu Szkolenia Inżynieryjno – Saperskiego. Zaś klasy czwarte szkoliły się z zakresu Taktyki, Szkolenia Strzeleckiego i Topografii Wojskowej. Żołnierze – instruktorzy wysoko ocenili zaangażowanie podczas szkolenia jak i umiejętności kadetów. Następne szkolenie za miesiąc.