czwartek, 08 czerwiec 2017 13:59

MON nas wybrał

Jesteśmy w pilotażu !!!

Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało szkoły, którym będzie patronować i które będzie wspierać wojskowo i finansowo. Jesteśmy jedną z nich!Na Mazowszu takich szkół jest 7. Większość to placówki z tradycjami od lat np. 25 szkolące w tzw. klasach mundurowych. Na 7 wybranych 5 znajduje się w Warszawie lub powiatach okołowarszawskich. Tylko dwie usytuowane są poza tzw. ścisłym centrum i mieszczą się w byłym województwie radomskim. Jedną z nich są Lipiny!

Nasze Liceum Kadetów RP zostało zakwalifikowane do programu pilotażowego, którego efektem będzie stworzenie certyfikowanych pionów szkolenia wojskowego. Nasi uczniowie mają szanse zostać żołnierzami zawodowymi na preferencyjnych warunkach rekrutacji. Dodatkowo zapowiadają się szkolenia w warunkach naturalnych czyli w jednostkach wojskowych, tygodniowy obóz, poligon, a nawet zrobienie prawa jazdy.

Całość realizowana będzie w ramach tzw. eksperymentu pedagogicznego. Pół żartem pół serio można więc powiedzieć, że będą na nas eksperymentować. Jesteśmy na to otwarci i dostrzegamy w trym OGROMNĄ szansę!

Na Mazowszu jest około 40 szkół, w których uczy się około 4000 tzw. mundurowych uczniów. To bardzo duża liczba, szacuje się bowiem, że w całym kraju takich uczniów jest 25 tysięcy.

Być wybranym z tej liczby to ogromna szansa. Mamy zamiar ją wykorzystać w całości. Dodatkowo nie rezygnujemy z tego co nas wyróżnia, czyli ze skoszarowania w internacie, jazdy konnej, skoków spadochronowych i sztuk walki. To razem tworzy klimat tej szkoły. A teraz jeszcze opieka Akademii Sztuki Wojennej wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej. Co nam się jeszcze dobrego zdarzy?