piątek, 02 grudzień 2022 12:58

Spotkanie autorskie z Jackiem Lombarskim

30 listopada w progach lipińskiej szkoły gościliśmy Jacka Lombarskiego – dziennikarza,  popularyzatora wiedzy  o mjr. Henryku Dobrzańskim ,,Hubalu”.


Spotkanie autorskie z Jackiem Lombarskim

Pan Jacek Lombarski to absolwent wydziału dziennikarstwa UW, autor wielu publikacji poświęconych mjr. Henrykowi Dobrzańskiemu m.in.:  Major Hubal. Fakty, legendy i mity  (t. 1-2) czy Śladami majora Henryka Dobrzańskiego Hubala. Ostatnie dni. W czasie spotkania uczniowie poznali przedwojenna biografię Henryka Dobrzańskiego a także ten okres w jego życiu kiedy utworzył Wydzielony Oddział Wojska Polskiego i przyjął pseudonim ,,Hubal”. Uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzenia filmu „Oddział Wydzielony Wojska Polskiego mjr. Hubala". Ze wzruszeniem oglądaliśmy te fragmenty, w których swoje wspomnienia związane z ,,Hubalem” przytaczał śp. płk Marian Zach – zaprzyjaźniony przez wiele lat ze szkołą. Na zakończenie spotkania zabrzmiała ,,Hubalowa legenda” w wykonaniu kadetów. Pamiątkami z tego wyjątkowego wydarzenia będą ofiarowane przez autora książki, w których umieścił okolicznościowe dedykacje.