poniedziałek, 27 marzec 2023 07:33

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

W dniu 24 marca 2023 r. dwoje naszych uczniów reprezentowało szkołę w regionalnym etapie konkursu “Poznaj swoje prawa w pracy” organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy pod patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Uczniowie wzięli udział w wyrównanej walce, w której różnica nawet jednego punktu stanowiła o przejściu do kolejnego etapu.

Konkurs „Poznaj swoje prawa w pracy”

Udział w konkursie jest jednym z elementów programu “Kultura bezpieczeństwa”, do którego szkoła przystąpiła po raz pierwszy w bieżącym roku szkolnym.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia oraz innej pracy zarobkowej.
Dzięki dotychczasowej współpracy z PIP  mieliśmy już okazję wzięcia udziału w szkoleniu z zakresu Prawa Pracy oraz przepisów BHP. Dla młodzieży szkolnej zaplanowane jest w niedalekiej przyszłości spotkanie z inspektorem pracy.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom konkursu za godne reprezentowanie Naszej Szkoły!!!