czwartek, 04 maj 2017 20:10

MATURA. Praca, praca, praca zaangażowanie, obowiązek, trud, pasja

Tak jak w każdej szkole w dniu dzisiejszym, także w Lipinach maturzyści siedli do arkuszy maturalnych.

O godzinie 9-tej nasi abiturienci w liczbie 69 otrzymali arkusze z języka polskiego. Szybko sprawdzili poprawność i kompletność otrzymanych materiałów i … pobiegli wzrokiem do tego co stanowi meritum. A tam rzecz, jak sami mówią o wypracowaniu, przystępna i ciekawa.


MATURA. Praca, praca, praca zaangażowanie, obowiązek, trud, pasja

Wcześniej jednak opinia o Sienkiewiczu, drugi tekst o zanikaniu języków używanych przez mniejszości etniczne i fragment „Wesela” Wyspiańskiego.Wreszcie temat wypracowania – zrozumiały i ze wszech miar dotyczący każdego kto wkrótce będzie planował swoje dalsze życie – praca. Praca – pasja czy obowiązek?

Każdy ma na ten temat jakieś zdanie. Teraz tylko należało ubrać to w słowa, spełnić limity minimum wyrazowego, zadbać o wykorzystanie tekstu i dać rozumowi odpowiedzieć. Dla tych, którzy uciekali od odpowiedzi  na to jakże istotne pytanie, jak zawsze przygotowano interpretację wiersza.Przedpołudnie minęło dość dobrze, wielu wyszło nie oczekując końcowego komunikatu o zakończeniu czasu. Popołudniową porą język polski rozszerzony. Piątek dla królowej nauk – jak niektórzy powiadają czyli  matematyki, a w poniedziałek język angielski.

Całość matury w Lipinach tak dla „wojskowych” jak dla cywili, dla liceum kadetów,  czy ogólnokształcącego podobnie jak dla młodych techników zakończy się 20 maja. Potem już tylko czekanie…Tak jak teraz, na pełny rozkwit kasztanowców. Oby już zakwitły kasztany, wróżąc powodzenie !

Galeria zdjęć:

MATURA 2017
MATURA 2017 MATURA 2017