czwartek, 03 listopad 2022 08:08

Czytanie dla pokoju

W październiku, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem przewodnim w 2022 roku jest „Czytanie dla pokoju”.


Czytanie dla pokoju

W ramach przedsięwzięć realizowanych w naszej szkole klasa IVa zaprosiła do wysłuchania jednego z opowiadań Wolfganga Bauera z cyklu „Nocą drony są szczególnie głośne. Reportaże ze stref kryzysu”. Czytanie odbyło się w strefie relaksu 28 października 2022 r. o 10.45 (na czwartej godzinie lekcyjnej). Zaproszenie szczególnie zostało skierowane do Dyrekcji szkoły oraz klas trzecich i klasy IVb wraz z wychowawcami. Opowiadanie przeniosło słuchaczy w świat współczesny o odmiennym ustroju, kulturze, tradycji i obyczajach a tłem wydarzeń była wojna. Para młodych bohaterów, Halima i Rafi, miała przeciwko sobie wszystkich – najbliższą rodzinę, lokalną społeczność, urzędników oraz obowiązujące prawo. Czy ich miłość przezwycięży wszelkie trudności? Obecni w strefie relaksu już poznali finał historii a wszystkich zainteresowanych historią młodej afgańskiej pary zachęcamy do lektury.