wtorek, 23 marzec 2021 15:26

Wiarygodna Szkoła

Był taki czas gdy nasza szkoła nosiła długą nazwę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Mistrzostwa Sportowego, a jej „flagowym okrętem” było technikum, szczególnie ekonomiczne. To technikum w prestiżowym konkursie zostało uznane za Wiarygodną Szkołę. Gdy sięgniemy do przeszłości potrafiło tutaj uczyć się ponad tysiąc uczniów.


Dziś już nie ma Technikum ani tylu uczniów, ale aby zdobyć tamten certyfikat trzeba było włożyć OGROMNIE dużo wysiłku i mocna popracować nad efektem.
Tamci uczniowie odeszli, ale znaczna część grona pozostała po dziś dzień. Ci sami ludzie podobnie się zaangażują i równie ciężko pracują nad dziś trochę innej szkoły. Potencjał jest, doświadczenie także, tylko tych certyfikatów już nie przyznają. Choć chyba jednak nie o dyplom najbardziej tutaj chodzi, ale warto o nim pamiętać.