czwartek, 21 marzec 2019 13:45

PRZYGOTOWANIA DO NAUKI JAZDY KONNEJ

Jak co roku wiosną ruszą zajęcia jazdy konnej dla młodzieży naszej szkoły, które cieszą się wielką popularnością. Jazda konna to doskonały sposób na spędzenie czasu wolnego, ta niecodzienna forma rekreacji dostarcza nam wiele emocji i wyróżnia spośród innych placówek oświatowych.

PRZYGOTOWANIA DO NAUKI JAZDY KONNEJ

W środę 19 marca 2019r. klasy pierwsze wzięły udział w szkoleniu przygotowującym do rozpoczęcia sezonu jazdy konnej. Instruktor pan Mirosław Kowalski zapoznał młodzież z gatunkami i budową konia, opowiedział o uprzęży konnej oraz sposobami ich pielęgnacji. Uczył jak postępować z tymi zwierzętami, aby zapewnić sobie i im maksymalne bezpieczeństwo. W najbliższym czasie konie zamieszkają w stajni na terenie szkoły, musimy zadbać o to, aby dobrze się u nas czuły.