poniedziałek, 15 grudzień 0206 20:16

Hubalowa Wigilia

2 grudnia 2016 r. uczniowie klas pierwszych udali się na zaproszenie Zespołu Szkół Zawodowych im. mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala” z Radomia w rejon dawnej leśniczówki Bielawy koło Poświętnego na uroczystą Hubalową Wigilię.

Hubalowa Wigilia

Jak zaznaczyła Dyrektorka radomskiej szkoły Beata Jasek leśna polana na Bielawach to magiczne miejsce, otoczone wojenną legendą, a współcześnie miejsce łączące pokolenia. Spotkali się tam, wspominali, dzielili opłatkiem, ubierali ozdobami świątecznymi leśne drzewka, biesiadowali przy ognisku młodzież od przedszkola po szkołę średnią z różnych rejonów Polski, samorządowcy, leśnicy, strażacy, ułani. Nie mogło zabraknąć na tej uroczystości Honorowego Hubalczyka płk. Mariana Zacha. W drugiej części uroczystości poszczególne delegacje złożyły wiązanki kwiatów w Anielinie, miejscu śmierci mjr. Henryka Dobrzańskiego. W leśnej scenerii przy Szańcu Hubala zapłonęły znicze. Kadeci z naszej szkoły zaciągnęli honorowe warty  w Bielawach i Anielinie. Na zakończenie została wykonana pamiątkowa fotografia i wszyscy mogli podziwiać popisy jeździeckie w wykonaniu ułanów ze Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego WP mjr. Hubala. Uczestnicy długo będą wspominać X Hubalową Wigilię jako wyjątkowe wydarzenie.

Galeria zdjęć:

Hubalowa Wigili...