środa, 16 październik 2019 20:40

PAŹDZIERNIKOWE ŚWIĘTA - Dzień Papieski i Dzień Nauczyciela

Jesień nastraja nostalgicznie i refleksyjnie, my stawiamy na aktywność i nie zapominamy o Tych, którzy w naszym życiu wiele znaczą. We wtorek 15 października, szkolną akademią uczciliśmy pamięć Świętego Jana Pawła II. Z okazji Dnia Papieskiego uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli najważniejsze fakty z życia Świętego. W montażu nie zabrakło wzruszającego momentu, mowa tu o wspólnym odśpiewaniu „Barki”, ukochanej pieśni Papieża.

PAŹDZIERNIKOWE ŚWIĘTA  - Dzień Papieski i Dzień Nauczyciela

W drugiej części uroczystości, poświęconej Nauczycielom i Pracownikom Szkoły, Samorząd Uczniowski przeprowadził rywalizację pomiędzy nauczycielami a uczniami pod hasłem „KOCHAM CIĘ SZKOŁO”, która miała na celu wyłonić tych, którzy o szkole i życiu wiedzą więcej. Rywalizacja – w duchu na wesoło – składała się z kilku konkurencji: na początek WOS – czyli wiedza o serialach i szybko wyszło na jaw, co nauczyciele robią w porze serialowej … , bo na pytania z tej dziedziny odpowiadali śpiewająco. Równie mocni okazali się w konkurencji wiedzy o szkole – skąd oni wiedzą ile książek znajduje się w szkolnej bibliotece, a nawet ile samochodów stoi codziennie na parkingu szkolnym.

Zagadką było dla wszystkich pytanie o to ile hot – dogów sprzedaje się tygodniowo w kawiarence. Młodzież okazała się lepsza w dziedzinie plastycznej – Kalambury pozwoliły rywalizującym z nauczycielami uczniom wyrównać punktację. Długo „szli łeb w łeb”, decydującymi okazały się dopiero zagadki muzyczne „Co to za melodia?” i konkurencja sportowa – rzuty lotkami do tarczy. Po podsumowaniu punktacji przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego ogłosiła werdykt – w dniu swojego święta nauczyciele nie odpoczywali – wygrali pojedynek! A za trud włożony w zmagania konkursowe zostali nagrodzeni upominkami.

Zgromadzeni na uroczystości w miłej atmosferze spędzili wtorkowe przedpołudnie, cóż łączy nas jedno - wszyscy kochamy tę szkołę.