piątek, 18 październik 2019 09:15

WTOPIENI W TŁO – CZYLI JESIENNE BARWY I SZKOLENIE WOJSKOWE

Klasy wojskowe funkcjonują w szkołach według jednolitego, opracowanego przez MON i obwiązującego od 2017 roku programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”.

WTOPIENI W TŁO – CZYLI JESIENNE BARWY I SZKOLENIE WOJSKOWE

Zakwalifikowane do programu szkoły prowadzą zajęcia z edukacji wojskowej korzystając ze wsparcia wojska, naszą placówkę od samego początku wspiera w tym zakresie 25 Brygada Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. W miniony czwartek tj. 17 października 2019r. byliśmy w zaprzyjaźnionej Jednostce na szkoleniu. Zajęcia z profesjonalnymi instruktorami oraz kontakt z wyposażeniem żołnierskim w postaci sprzętu wojskowego, ma ogromny wpływ na poziom wiedzy kadetów nabywanej na przedmiocie edukacja wojskowa.

Serdecznie dziękujemy Instruktorom, którzy na czwartkowych zajęciach szkoleniowych rzetelnie przysposabiali Kadetów z Lipin do przyszłej służby wojskowej.