czwartek, 29 wrzesień 2016 21:12

Języki to nasza siła

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ). W ramach obchodów do 800 milionów Europejczyków z 47 państw, które w Radzie Europy reprezentowane są przez swoich przedstawicieli, kierowany jest apel o podejmowanie nauki większej liczby języków i to niezależnie od wieku uczących się oraz formy kształcenia – szkolnej czy pozaszkolnej.

Języki to nasza siła

Rada Europy w przekonaniu, że różnorodność językowa stanowi narzędzie, dzięki któremu możliwe jest osiągnięcie większego wzajemnego zrozumienia pomiędzy poszczególnymi kulturami, oraz że różnorodność językowa stanowi kluczowy czynnik bogatego dziedzictwa kulturowego naszego kontynentu, podejmuje starania mające na celu promowanie wielojęzyczności na terenie całej Europy.

W Naszej szkole co roku hucznie obchodzimy Dzień Języków Obcych. W tym roku szkolnym uczniowie z klas II A, III B i C udowodnili nam, że warto uczyć się języków obcych, ponieważ w nich jest nasza siła. Nad poprawnością językową czuwała Pani Paulina Strzelecka. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z występów naszych koleżanek i kolegów.

Galeria zdjęć:

JĘZYKI TO NASZA...