wtorek, 22 wrzesień 2020 10:20

I Szkolny Konkurs Polskojęzycznej Piosenki Marszowej

>W środę 16 września br. odbył się I Szkolny Konkurs Polskojęzycznej Piosenki Marszowej w Liceum Ogólnokształcącym Kadetów RP. W konkursie udział wzięli kadeci wszystkich roczników. Do rywalizacji stanęło łącznie osiem plutonów wchodzących w strukturę organizacyjną LOKRP.

I Szkolny Konkurs Polskojęzycznej Piosenki Marszowej

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie dowolnej piosenki marszowej w języku polskim i zaprezentowanie jej na placu szkolnym przed Jury. Bezkonkurencyjny okazał się trzeci pluton składający się z uczennic klas I a i I b, który wzorcowo wykonał piosenkę pt. „Piechota”. W skład trzeciego plutonu wchodzą kolejno kadetki: Karpińska Natlia, Kata Wiktoria, Kozłowska Julia, Mazurek Amelia, Ochnik Nina, Rutkowska Oliwia, Sipa Kinga, Górska Kinga, Kopczyńska Wiktoria, Musiał Julia, Nowak Eliza, Pazurek Aleksandra, Tkaczyk Wiktoria i Grzegorczyk Kalina.

W nagrodę zwycięski pluton wyjechał w piątek 18 września br. na uroczystość otwarcia Izby Pamięci na zamku w Inowłodzu połączoną ze zwiedzaniem komnat. Serdecznie gratulujemy wygranej! Jednocześnie informujemy, że kolejny konkurs rozszerzony o prezentację piosenki marszowej obcojęzycznej odbędzie się za miesiąc tj. 16 października.

Zapraszamy do udziału!