poniedziałek, 26 wrzesień 2016 21:14

Pożegnanie lata

W dniu 22.09.16 kl. IIIa  wybrała się na pieszy rajd.  Uczniowie postanowili spędzić  ostatni dzień lata, a zarazem pierwszy  dzień jesieni w Łęgonicach Małych. Opiekunami, którzy sprawowali opiekę nad szaloną młodzieżą byli prof. Emilia Bis oraz prof. Zbigniew Niemirski.

Pożegnanie lata

Spod szkoły w Lipinach wszyscy wyruszyli o godz. 9.00. Dzięki swoim  wysokim sprawnościom fizycznym klasa maturalna pokonała 12km w półtorej godziny. Pogoda również dopisała – ciepłe promienie słońca sprawiały, że uczniowie byli w jeszcze lepszych nastrojach. Przy każdym znaku   prof. Bis chcąc uwiecznić wspólne chwile, robiła selfie. :D

Po tym jak uczniowie wraz ze swoimi opiekunami dotarli na miejsce, w swojej parafii ciepło  przywitał ich zawsze uśmiechnięty ks. Tadeusz Żak, który jest gospodarzem tutejszej parafii.  To właśnie on zaprosił ich w swoje piękne strony i przybliżył im historię okolicy i kościoła pw. Św. Marii Magdaleny.  Po przybyciu na miejsce uczniowie kl. IIIa zasiedli do wspólnej zabawy przy ognisku. Chłopaki pokazali się z dobrej strony piekąc kiełbaski i ziemniaki dla całej wycieczki. Po zaspokojeniu głodu, wszyscy  zaczęli śpiewać. Następnie prof. Bis wraz z prof. Niemirskim zaprezentowali podstawowe kroki walca, którego maturalna klasa niebawem będzie się uczyć.

Na sam koniec ks. Żak pokazał kilka przepięknych obrazów, które sam namalował. Wszyscy byli zaskoczeni jego ogromnym talentem i niebywałą skromnością.

Młodzież była bardzo zadowolona z pobytu w pięknych Łęgonicach Małych i już dziś planuje  tam niebawem wrócić.

Galeria zdjęć:

Pożegnanie lata Pożegnanie lata