środa, 14 wrzesień 2016 21:18

Saperzy w szkole

13.09.2016 r. patrol rozminowywania nr 27z 25 Batalionu Dowodzenia z Tomaszowa Mazowieckiego przeprowadził szkolenie profilaktyczne dla uczniów w jaki sposób należy postępować w przypadku znalezienia materiałów wybuchowych. Patrol rozminowywania to specjalistyczny pododdział wojsk inżynieryjnych, przeznaczony do rozpoznania, usuwania i niszczenia przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych pochodzenia wojskowego metodą interwencyjną.

Saperzy w szkole

W ramach szkolenia uczniowie mieli możliwość zobaczyć typowe materiały wybuchowe będące pozostałością II wojny światowej, które nadal odnajdywane są na terenie całego kraju. Mimo, że od zakończenia wojny minęło 71 lat w poprzednim roku na terenie woj. mazowieckiego odnotowano ponad 2tys zgłoszeń co świadczy o tym iż temat nadal jest niezwykle aktualny.

Bardzo ważne było zapoznanie się z zasadami postępowania w razie znalezienia materiałów niebezpiecznych. Młodzież mogła zobaczyć sprzęt , którym posługuje się patrol rozminowywania oraz zapoznać się ze specyfiką pracy saperów. Jeden z kadetów poczuł się jak prawdziwy saper, przymierzając kombinezon, w którym pracują żołnierze.

Galeria zdjęć:

Saperzy w szkol...
Saperzy w szkole Saperzy w szkole