środa, 21 kwiecień 2021 13:25

COViD - 19 zbierając swoje żniwo, dotknął również nas.

Przychodzi mi dziś napisać bardzo proste w konstrukcji zdanie, a zarazem niezwykle trudne w treści i emocjach - zmarła Pani Jadwiga Frasuńska.

COViD - 19 zbierając swoje żniwo, dotknął również nas.

Znamy ją wszyscy; nauczyciele, uczniowie, rodzice i ci którzy w ramach administracji wspólnie z Nią pracowali. Przez lata była główną księgową naszej szkoły.
Co jednak charakterystyczne, dla pani Jadwigi, nigdy nie zamknęła się w świecie cyfr, rachunków i not księgowych. Całą sobą żyła tą szkołą, każdym jej elementem - rzeczami materialnymi i ludźmi. Rozmawiała, dopytywała, czasem poprawiała i organizowała. Często miała wizję co zrobić inaczej lub jak zrobić więcej. A w okresie takim jak teraz - w czasie procesu promocji i rekrutacji - identyfikowała się ze wszystkimi działaniami tak, jakby od Jej zaangażowania zależało powodzenie całej akcji.
Dla nas to strata, której od wtorku nie jesteśmy w stanie zracjonalizować, przyjąć i zrozumieć. Strata tym większa, że przychodząca znienacka. Strata, której skutki długo będziemy odczuwać. Ta śmierć boli równie mocno jak odejście kogoś z rodziny.I choć wciąż nie wierzymy, to ze ściśniętego wzruszeniem gardła, chcemy powiedzieć "Dziękujemy" i "Do zobaczenia".

Dorota Sokołowska
dyrektor