niedziela, 16 lipiec 2017 13:55

Święto w Dobromierzu

14 maja 2017 roku Liceum Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej gościło w Dobromierzu w gm. Kluczewsko w pow. włoszczowskim, woj. świętokrzyskim na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się uroczystość nadania imienia mjr. Hubala i wręczenia sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele, po czym główna część odbyła się na placu szkolnym.

Święto w Dobromierzu

Honorowym gościem tej wielkiej uroczystości był Pan Mirosław Głowacz wraz z żoną – syn kaprala Franciszka Głowacza ps. „Lis” – Hubalczyka, spoczywającego na Cmentarzu Parafialnym w Stanowiskach. Tuż przed przekazaniem Sztandaru Dyrektorowi Szkoły Panu Robertowi Dzierzgwie, na pamiątkę wydarzenia zostały w drzewiec wbite symboliczne „gwoździe”. Poza tym pułkownik Marian Zach Wiceprezes środowiska Hubalczyków, Honorowy Hubalczyk oraz  Kustosz Tradycji i Chwały Oręża Polskiego, uhonorował Sztandar Odznaką „Hubalczycy”, którą szkoła otrzymała za wybitne działania związane z Patronem.

Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Ciszewska odczytała Akt Ufundowania Sztandaru, a następnie Rodzice z Pocztu uroczyście przekazali Sztandar. Dyrektor Szkoły klękając i całując  Jego brzeg wyraził serdeczne podziękowanie za tak cenny dar. Z rąk Dyrektora Sztandar przyjęli uczniowie. Po przemówieniach honorowych gości został przedstawiony montaż słowno – muzyczny pt. „Major Henryk Dobrzański w naszej pamięci”. Tuż po części oficjalnej niesamowitych wrażeń dostarczyły pokazy jazdy konnej Stowarzyszenia Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego z Poświętnego. Ten wyjątkowy dzień dla Szkoły zakończył się występem muzycznym zespołu „Pulsar” i dyskoteką pod gwiazdami.

Galeria zdjęć:

ŚWIĘTO W DOBROM...