środa, 29 grudzień 2021 03:52

Brązowa Odznaka Turystyczno – Krajoznawcza

Brązowa Odznaka Turystyczno – Krajoznawcza Śladami majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”

13 grudnia uczniowie klas trzecich otrzymali Brązowe Odznaki Turystyczno – Krajoznawcze. W imieniu Pani Prezes Oddziału PTTK w Opocznie Haliny Kaftan wręczyli je Pani Dyrektor Barbara Jackowska i Pan Pułkownik Ryszard Młodzianowski. Odznaka Turystyczno – Krajoznawcza Śladami majora Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala” jest odznaką trzystopniową. Warunkiem jej uzyskania jest spełnienie odpowiednich wymagań, do których należą m. in. zapoznanie się z historią oddziału ,,Hubala” i odwiedzenie miejsc związanych z Wydzielonym Oddziałem Wojska Polskiego oraz jego dowódcą Henrykiem Dobrzańskim. Uczniowie klas trzecich spełnili warunki konieczne do otrzymania pierwszego stopnia tej odznaki. Wśród odznaczonych znalazł się również Pan Pułkownik Ryszard Młodzianowski.