niedziela, 13 marzec 2022 06:11

Pomagamy Ukrainie

Pomagamy Ukrainie. – pawlow.pl | Oficjalna strona internetowa Gminy Pawłów

Pomagamy Ukrainie

Szanowni Państwo, drodzy uczniowie!

Od kilkunastu dni jesteśmy świadkami ataku Rosji na Ukrainę. Z niepokojem przyglądamy się jego eskalacji. Cieszymy się, że tak wiele krajów - wśród nich także Polska - natychmiast udzieliło wsparcia osobom, które straciły dom w wyniku tego konfliktu. Dzięki powszechnej mobilizacji humanitarnej uchodźcy mogą znaleźć schronienie. Dobrze wiemy, że skutki tej wojny będą dla nich dotkliwe - że trudno będzie im odzyskać poczucie bezpieczeństwa, odnaleźć się w obcym kraju, odbudować więzi z ukochanymi osobami. Potępiamy agresję militarną. Na wojnie nie ma zwycięzców, wyrządzone przez nią krzywdy są za to ogromne.

Wyrażamy solidarność z Ukrainą
. Od kilku lat mamy w szkole uczniów z Ukrainy.

Szkoła przystępuje do akcji ogłoszonej przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty „Paczka na Kresy – Wielkanoc 2022”. Koordynatorem Akcji na terenie szkoły jest Wolontariat Szkolny. Akcja polega na zbiórce darów przeznaczonych na świąteczne paczki dla kobiet, dzieci, osób starszych, które ratując swoje życie zostały zmuszone do ucieczki z własnego kraju i znajdują się w Polsce. Są to wielkie rodzinne tragedie.

Propozycje produktów:

• kawa, herbata liściasta, ekspresowa, owocowa, kakao naturalne, kakao rozpuszczalne, słodycze, czekolada, praliny, cukierki, ciastka, czekoladki, chałwa, pierniki, ciasta, bombonierki, ptasie mleczko, galaretki, batony czekoladowe, owocowe, ciastka, delicje, sezamki;
  • konserwy: szynka konserwowa, ryby w puszce, olej, owoce w puszkach, oliwki, suszone pomidory;
  • wszelkiego rodzaju makarony i kasze, cukier, mąka;
  • kosmetyki do bieżącego użytku, przede wszystkim dla kobiet i dzieci;
  • środki czyszczące typu: Ludwik, Domestos, proszki i żele do prania, płyny do płukania etc.

Część zebranych darów będzie przeznaczona na potrzeby rodzin, które znalazły schronienie na terenie gminy Odrzywół.

Wsparcie finansowe (kwota wedle możliwości i woli własnej) będzie zbierane do puszki przez Samorząd Uczniowski oraz do puszki w bibliotece szkolnej. Liczy się każda złotówka od nauczycieli, pracowników, rodziców, uczniów.

Zachęcamy  do udziału w zbiórce dla Ukrainy.

Barbara Jackowska

Grono Pedagogiczne