niedziela, 13 marzec 2022 06:30

Pobiegliśmy Wilczym Tropem

Liczna grupa uczniów, nauczycieli i Dyrekcja Szkoły upamiętniła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, uczestnicząc 6 marca w Biegu Tropem Wilczym w Odrzywole. Społeczność lipińska już po raz dziewiąty wzięła udział w tym cyklicznym wydarzeniu. W tym roku został przygotowany na tę okazję pokaz musztry paradnej, który zaprezentowali doskonale przygotowani kadeci. Pokaz wzbudził wielkie zainteresowanie i podziw obserwujących. Uroczystość otworzył Wójt Gminy Odrzywół Marian Kmieciak, który przywitał zebranych i przedstawił krótką historię Żołnierzy Wyklętych – Niezłomnych w regionie opoczyńsko-przysuskim. Uczestnicy minutą ciszy uczcili bohaterów podziemia niepodległościowego, jak również poległych żołnierzy i cywilów, obrońców wolnej Ukrainy.

Bieg odbywał się w dziewięciu kategoriach wiekowych, wśród dziewcząt szkół średnich zwyciężyła Wiktoria Wojdalska z klasy Ia. Dla 90-ciu najlepszych biegaczy nagrodą były medal i koszulka upamiętniające bohaterów niezłomnych. Wydarzeniu towarzyszył oddział „Hubalczyków”, który na zakończenie dał popis szarży ułańskiej.

Nie obyło się bez ogniska, grochówki żołnierskiej i wspólnego pamiątkowego zdjęcia.