czwartek, 17 marzec 2022 21:43

Tydzień profilaktyki

W dniach 2 – 9 marca 2022 roku w naszej szkole odbywał się Tydzień Profilaktyki, którego głównymi celami oprócz popularyzacji idei profilaktyki   wśród młodzieży były: uświadomienie szkodliwości używek, podkreślenie wartości postaw abstynenckich, przeciwdziałanie agresji, cyberprzemocy oraz propagowanie zdrowego stylu życia.

Dni Profilaktyki zwieńczały dotychczasowe działania prowadzone przez Dyrekcję szkoły, psychologów, pedagoga, szkolny zespół do spraw profilaktyki, wychowawców i nauczycieli. Każdego dnia uczniowie mogli znaleźć dla siebie coś interesującego i miłego. Harmonogram wydarzenia zawierał między innymi:

-projekcję filmu o tematyce uzależnienia jednostki od alkoholu, na podstawie którego wychowawcy przeprowadzili pogadanki na godzinach wychowawczych;

-przedstawienie prawnych, fizycznych, psychologicznych i społecznych aspektów zażywania substancji psychoaktywnych na spotkaniu z funkcjonariuszkami Policji Powiatowej w Przysusze;

-udział w całodziennych warsztatach przeprowadzonych przez doświadczonego instruktora z zakresu profilaktyki substancji psychoaktywnych Pana Marka Mudanta;

-prezentację multimedialną i happening z zakresu bezpieczeństwa w sieci  i cyberprzemocy;

-propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do właściwego odżywiania się, aktywnego trybu życia, nie tylko poprzez wiedzę teoretyczną, ale również w praktyce poprzez  wspólne spożycie zdrowej przekąski, tańczenie i gimnastykowanie się na świeżym powietrzu pomiędzy lekcjami.

Kadeci i cywile aktywnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich w ramach Tygodnia Profilaktyki przedsięwzięciach i konkursach. Wspólnie tworząc atmosferę zabawy nie umknął nam fakt, że pozytywna energia   i śmiech to też ważne elementy profilaktyki zdrowotnej. Za zaangażowanie się w realizację zadań i prac konkursowych najlepszym uczniom przyznano indywidualne dyplomy i nagrody, które wręczyła Pani Dyrektor. Wydarzenie wpłynęło na umocnienie więzi i integrację społeczności uczniowskiej oraz znacznie poszerzyło wiedzę z zakresu profilaktyki.