niedziela, 20 marzec 2022 20:55

Próba generalna przed maturą – Matura Próbna z Echem Dnia

W dniach 9 – 11 marca 2022 roku uczniowie klas 3c i 3d przystąpili do próbnego egzaminu dojrzałości, to już druga w tym roku szkolnym tego typu próba   w naszej placówce, pierwsza z Operonem miała miejsce    w listopadzie ubiegłego roku.

Udział w obu próbnych maturach umożliwił kadetom i cywilom oswojenie się z formułą egzaminu pisemnego, ponieważ dostarczone materiały próbne zostały w pełni dostosowane do arkuszy egzaminacyjnych i były zgodne      z aktualnymi wymaganiami egzaminacyjnymi CKE. Podczas egzaminu próbnego swoje zastosowanie w praktyce znalazły  wdrażane na godzinach wychowawczych procedury organizacji egzaminu państwowego, jakim jest egzamin maturalny. Nie bez znaczenia w czasie próby pozostawał dla uczniów aspekt czasowy, a matury próbne tylko odsłoniły przed przyszłymi maturzystami nieubłagany upływ czasu i konieczność racjonalnego jego wykorzystania. Czynnikiem do wyeliminowania przez niektórych spośród kadetów okazał się nadmierny stres, który na egzaminie nie pomaga a wręcz utrudnia pracę. Wyniki egzaminu próbnego będą stanowiły dla uczniów      i nauczycieli diagnozę poziomu wiedzy oraz identyfikację obszarów wymagających gruntownego powtórzenia przed maturą właściwą.