piątek, 08 kwiecień 2022 07:36

W NASZYCH PROGACH – DZIEŃ OTWARTY

Dzień Otwarty zorganizowany w zimowej aurze 2 kwietnia 2022 roku miał na celu prezentację bazy naszej szkoły, jak również zapoznanie z ofertą kształcenia na nowy rok szkolny potencjalnych uczniów i ich rodziców.

W NASZYCH PROGACH – DZIEŃ OTWARTY

Pani dyrektor Barbara Jackowska powitała przybyłych na te okoliczność, pomimo niesprzyjającej pogody, gości oraz szczegółowo przedstawiła zgromadzonym na placu szkolnym program Dnia Otwartego, w którym nie zabrakło pokazu poziomu wyszkolenia kadetów, musztry paradnej, pokazu szkolnego Koła Taktycznego oraz wystawy specjalistycznego sprzętu wojskowego, którym dysponuje nasza placówka. W budynku szkoły przygotowano dla zainteresowanych stoiska informacyjne służb mundurowych oraz uczelni wojskowych współpracujących ze szkołą – w tym Akademii Wojsk Lądowych i Wojskowej Akademii Technicznej, zaproponowano uczestnictwo w szeregu lekcji otwartych, które cieszyły się dużą popularnością wśród młodzieży, zaprezentowano zasady rekrutacji, program szkolenia i korzyści płynące z pobierania nauki w Oddziałach Przygotowania Wojskowego prowadzonych od 3 lat w placówce. W hali sportowej odbył się pokaz prób sprawnościowych przeprowadzanych w ramach rekrutacji do klas wojskowych, po którym zademonstrowano umiejętności kadetów zdobyte na zajęciach jazdy konnej. W rezultacie gości zaproszono na spacer po internatach, pobliskiej strzelnicy i terenie szkoły, aby umożliwić im poznanie walorów naszej pięknej leśnej okolicy. Zwieńczeniem wydarzenia był wspólny żołnierski obiad w stołówce szkolnej sprzyjający integracji, ponieważ w tym dniu naszą szkołę licznie odwiedzili nie tylko przyszli uczniowie i ich rodzice z różnych stron Polski – m. in. z Zakopanego, Wrocławia i Łodzi, ale przybyli również nasi absolwenci, którzy z rozrzewnieniem dzielili się swoimi wspomnieniami z pobytu na terenie naszego kampusu. Dzień Otwarty był doskonałą okazją do spotkania z Dyrekcją Szkoły i nauczycielami, a także do zaprezentowania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości i otwartości. Wyrażając wdzięczność za przybycie mamy jednocześnie nadzieję, że główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania wszystkich przybyłych gości i, że z wieloma spośród was spotkamy się ponownie we wrześniu.