środa, 08 luty 2023 11:21

Bezpieczeństwo w czasie ferii - prelekcja funkcjonariusza Policji

W dniu 3 lutego 2023 r. odbyło się spotkanie profilaktyczno- edukacyjne z udziałem funkcjonariuszki Policji powiatowej w Przysusze pani mł. asp. Izabelli Górazdowskiej, którego celem było przypomnienie młodzieży podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych zarówno w świecie realnym, jak i w przestrzeni wirtualnej.

Bezpieczeństwo w czasie ferii - prelekcja funkcjonariusza Policji

Ponadto na spotkaniu przekazano uczniom informacje dotyczące przejawów demoralizacji oraz odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione przez nich czyny, m.in. stosowania przemocy, kradzieży czy cyberprzemocy.  Pani aspirant przypomniała, że odpowiedzialność karną nieletnich reguluje Ustawa o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, a także kodeks karny oraz kodeks rodzinny i opiekuńczy. Podczas spotkania Pani aspirant wręczyła uczniom certyfikaty uczestnictwa w konkursie „Bezpieczny konsument - to ja” .