środa, 15 luty 2023 10:30

Urodziny Mikołaja Kopernika

W niedzielę (19.02) obchodzić będziemy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika wybitnego astronoma i twórcy teorii heliocentrycznej. Senat RP, pragnąc upamiętnić znamienitego uczonego, który zmienił postrzeganie świata, ustanowił rok 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika.

Urodziny Mikołaja Kopernika

Włączając się w obchody tego wyjątkowego jubileuszu w lipińskiej szkole zorganizowano akademię pod hasłem ,,Urodziny Mikołaja Kopernika”. Zaangażowani w projekt uczniowie przygotowali dla swoich kolegów wiele atrakcji. Uczestnicy spotkania mieli możliwość poznania życiorysu wybitnego astronoma, założeń teorii heliocentrycznej oraz ciekawostek dotyczących Układu Słonecznego. Honory gospodarza pełnił sam Mikołaj Kopernik, a zgromadzeni goście zostali poczęstowani pysznymi piernikami. Pamiątką obchodów 550. urodzin Mikołaja Kopernika pozostanie przygotowana w holu głównym instalacja obrazująca Układ Słoneczny. Koordynatorkami projektu były panie Urszula Ślusarczyk i Agnieszka Matuszczak.