poniedziałek, 13 marzec 2023 07:20

Spotkanie z cyklu ,,Komunikacja strategiczna”

10 marca uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami 25 Batalionu Dowodzenia w Tomaszowie Mazowieckim. Było to pierwsze z czterech spotkań z cyklu „Komunikacja Strategiczna”. Jest to kolejna inicjatywa podejmowana jako element pilotażowego programu MON „Zostań Żołnierzem RP”. Cały cykl ma podejmować bardzo istotny temat t.zw. „szumu informacyjnego”, z którym każdy z nas ma obecnie stałą styczność.

Spotkanie z cyklu ,,Komunikacja strategiczna”

Realizacji inicjatywy podjęło się Akademickie Centrum Komunikacji Strategicznej. Piątkowe spotkanie zatytułowano „Środowisko informacyjne”. Młodzież została na nim zapoznana ze składnikami środowiska informacyjnego, zasadami jego funkcjonowania i sposobem działań oraz zagrożeniami z nich wynikającymi. Istotny jest zapewne fakt, iż celem spotkania i prelekcji było wykształcenie w naszych uczniach umiejętności reagowania na zjawiska informacyjne oraz zdolności do stosowania
wybranych narzędzi w walce z dezinformacją. W epoce, w której informacji ma często większą siłę rażenia niż pocisk i która z całą pewności jest w stanie niszczyć równie szybko i skutecznie jak bomba, takie inicjatywy i świadomość, którą nam dają jest zapewne na wagę złota. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.