piątek, 28 kwiecień 2023 08:58

Centrum weterana

W ubiegłym tygodniu gościliśmy w szkole przedstawicieli Centrum Weterana Działań poza granicami Polski. Tematem spotkania był udział polskich żołnierz i pracowników wojska w misjach i operacjach prowadzonych poza granicami naszego państwa.


Centrum weterana

W czasie prelekcji wspomniana została  pierwsza polska misja zagraniczna  czyli działania w ramach Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych w Korei. Nie pominięto także kwestii służby Polaków pod flagą ONZ. Nasi goście poruszyli również kwestię obecności polskich żołnierzy w Afganistanie, która to misja zaangażowała łącznie prawie 30 tysięcy żołnierzy. Podczas spotkania poruszono też tematykę systemu pomocy weteranom misji poza granicami państwa, w tym rolę Centrum Weterana. Serdecznie dziękujemy za bardzo ciekawe spotkanie i zaproszenie do odwiedzenia Centrum. Liczymy na dalszą owocną współpracę.