środa, 07 czerwiec 2023 14:15

Książka – urządzenie do rozpalania wyobraźni.

Tematyka tegorocznych obchodów Światowego Dnia Książki i Tygodnia Bibliotek w ZS w Lipinach związana była z książkami fantasy. Główną rolę odegrały w nich dwie bardzo lubiane serie książek. O prym popularności walczyły książki o wiedźminie autorstwa Andrzeja Sapkowskiego i seria o Harrym Potterze stworzona przez J.K. Rowling.


Książka – urządzenie do rozpalania wyobraźni.

Uczniowie lipińskiej szkoły mogli sprawdzić swoją wiedzę ze znajomości obu serii. Wybrali także na drodze głosowania, która z wymienionych bardziej im się podoba. Głosowanie zakończyło się remisem. Chętni mogli zmierzyć się ze stworzeniem Fantastycznego opowiadania. Przeprowadzono także międzyklasowy konkurs z wiedzy o książkach, których bohaterem jest Harry Potter. Do konkursu zgłosiło się siedem drużyn. Zwyciężyła reprezentacja klasy IIIb. Opierając się na zainteresowaniu uczniów, można stwierdzić, że tego typu literatura cieszy się wśród nich popularnością. Bo przecież ,,Świat rzeczywisty ma swoje granice; świat wyobraźni jest niegraniczony” (Jean-Jacques Rousseau).