środa, 21 czerwiec 2023 19:58

SPŁYW KAJAKOWY 2023

W upalną środę, w pierwszym dniu kalendarzowego lata (21. czerwca) kadeci wraz z wychowawcami i opiekunami uczestniczyli w spływie kajakowym. Kilkuletnia tradycja pożegnania roku szkolnego właśnie na spływie kajakowym stała się znakiem rozpoznawczym naszego liceum.


SPŁYW KAJAKOWY 2023

Integracja młodzieży kadeckiej oraz promocja aktywnego spędzania czasu wolnego i odreagowanie po wielomiesięcznej nauce były nadrzędnymi celami tego wydarzenia.  Ponad dziesięciokilometrowa trasa spływu rzeką Pilicą była dla wszystkich niemałym wyzwaniem. Przed rozpoczęciem spływu profesjonalny instruktor poinformował uczestników o zasadach zachowania się i bezpieczeństwie na rzece, po czym nastąpiło wodowanie kajaków i pierwsze zanurzenie wioseł. Pogoda tego dnia sprzyjała lipińskim kajakarzom. Doceniając walory krajobrazu, spokojnym tempem płynęliśmy Pilicą delektując się pięknymi widokami. Bliski kontakt z naturą pozwolił nam na pełen relaks. Lekko strudzeni wyciągnęliśmy kajaki na brzeg, gdzie rozpoczęło się suszenie przemoczonych ubrań. Wysiłek kilkugodzinnego wiosłowania zrekompensowało nam wspólne ognisko na mecie spływu.


Media