wtorek, 27 czerwiec 2023 09:24

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęła Msza święta odprawiona dla lipińskiej społeczności przez ks. Adama Łukiewicza proboszcza Parafii w Odrzywole.

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

Po Mszy świętej głos zabrała Dyrektor Zespołu Szkół w Lipinach Pani Barbara Jackowska, która po powitaniu przybyłych gości podziękowała zgromadzonym za wspólne minione dziesięć miesięcy pracy, a następnie wręczyła nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie uczniom szczególnie wyróżniającym się. Na forum szkolnym zaprezentowano kandydatkę do Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczennicę klasy I a Klaudię Sapieja, która osiągnęła najwyższą średnią ocen w szkole. Na gromkie brawa i nagrody zasłużyli również kadeci reprezentujący szkołę w Mustrze Paradnej, szkolni  sportowcy, odnoszący sukcesy w wielu zawodach i rywalizacjach na różnych szczeblach, członkowie szkolnego Wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego, uczestnicy Projektu Antysmogowego ESA oraz najlepsi czytelnicy. W dalszej części uroczystości Pani Luiza Kozłowska Kierownik Powiatowego Wydziału Edukacji pogratulowała sukcesów wyróżnionym kadetom oraz zapewniła o wdzięczności Starostwa Powiatowego w Przysusze wobec Dyrekcji i społeczności lipińskiej za budowanie pozytywnego wizerunku placówki, dbałości o rzetelną edukację i podejmowane inicjatywy na rzecz młodzieży. Wszystkim udającym się na wakacje Pani Kierownik życzyła radosnego i bezpiecznego odpoczynku. Na okoliczność pożegnania mijającego roku szkolnego przygotowano prezentację multimedialną ze zbiorem wybranych slajdów ze wszystkich ważniejszych przedsięwzięć, które miały miejsce w LOK RP w Lipinach. Wspomnienia ożyły na chwilę, po to, aby otworzyć horyzonty nowym marzeniom. Wychodząc na przeciw potrzebom młodych Dyrektor Szkoły Pani Barbara Jackowska ogłosiła, że Zespół Szkół w Lipinach od nowego roku szkolnego będzie uczestniczył w międzynarodowym projekcie Erasmus, co stworzy jeszcze lepsze możliwości rozwoju dla uczniów z Lipin. Ostatnie wspólne spotkanie w roku szkolnym 2022/2023 zakończyło rozdanie świadectw promocyjnych przez wychowawców klas.