poniedziałek, 11 wrzesień 2023 07:58

Narodowe Czytanie 2023

9 września w Polsce i poza jej granicami pasjonaci polskiej literatury spotkali się, aby uczestniczyć w kolejnej edycji Narodowego Czytania. Do 12. odsłony tego wydarzenia Para Prezydencka wybrała powieść ,,Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.


Narodowe Czytanie 2023

Zespół Szkół w Lipinach współorganizował akcję tegorocznego Narodowego Czytania wraz z Urzędem Gminy, Gminną Bibliotekę Publiczną oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Odrzywole. W wydarzeniu udział wzięli Senator Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Karczewski, przedstawiciele władz powiatu przysuskiego, gminy Odrzywół oraz reprezentanci miejscowych szkół i organizacji. Wśród uczestników znaleźli się również przedstawiciele społeczności uczniowskiej i grona pedagogicznego naszej szkoły na czele z panią Dyrektor Barbarą Jackowską. Uczestnicy wysłuchali fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej, a także zaśpiewali wspólnie dawną piosenkę szlachecką (rozpowszechnioną dzięki nagranemu na podstawie książki serialowi) rozpoczynającą się od słów: Ty pójdziesz górą Ty pójdziesz górą, a ja doliną... Kolejne Narodowe czytanie za rok, wiadomo już, że słuchać będziemy ,,Kordiana’’ Juliusza Słowackiego.


Media