poniedziałek, 09 październik 2023 08:14

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września każdego roku od 2001 r. z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską.

Europejski Dzień Języków Obcych

Bogactwo językowe Europy stanowi niezwykłą wartość, którą należy doceniać, wykorzystywać i pielęgnować. Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem każdego z nas – takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków, a zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie bogactwa i różnorodności językowej Europy, które należy pielęgnować i rozszerzać.

W obchodach EDJO w dniu 4 października w naszej szkole uczestniczyli kadeci wszystkich klas. W trakcie akademii kadeci wysłuchali popularnej piosenki pt. Frozen w wielu językach obcych, dużo radości sprawił wszystkim skecz z wykorzystaniem języka angielskiego oraz konkurs pomiędzy uczniami i nauczycielami, w którym należało wykazać się na czas rozpoznawalnością języków obcych. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy akademii, mają tę świadomość, że znajomość języków obcych wzbogaca i ułatwia życie.