środa, 11 październik 2023 12:10

Kadeci z Lipin z sukcesami na Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych

W dniu 10 października 2023 roku odbyły się Indywidualne Powiatowe Biegi Przełajowe dla szkół ponadpodstawowych powiatu przysuskiego. W zawodach uczestniczyło łącznie 80 uczniów z trzech różnych szkół – Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach, ZS nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze oraz ZS nr 2 im. L. Skowyry w Przysusze. Bieg odbywał się w pięknej scenerii leśnego krajobrazu w przyjemnej sportowej atmosferze. Główny celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu oraz rozpowszechnienie biegów przełajowych jako najprostszej formy sportu.

Kadeci z Lipin z sukcesami na Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych

Zawody przeprowadzone zostały w formie indywidualnej, ze startu wspólnego, oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w dwóch kategoriach wiekowych na następujących dystansach:
- dziewczęta rocznik 2007 i młodsze – 1200 m
- dziewczęta rocznik 2006 i starsze – 1200 m
- chłopcy rocznik 2007 i młodsi – 1500 m
- chłopcy rocznik 2006 i starsi – 1500 m
Poniżej przedstawiamy wyniki Indywidualnych Biegów Przełajowych – Mistrzostwa Powiatu Przysuskiego dla uczniów naszej LOK RP w Lipinach:

dziewczęta młodsze:
1 miejsce Oliwia Majewska – LO KRP Lipiny

2 miejsce Julia Wilk - LO KRP Lipiny

3 miejsce Kamila Sapieja – LO KRP Lipiny

dziewczęta starsze :
2 miejsce Maria Sęk -  LOK RP Lipiny

3 miejsce Katarzyna Sikora – LO KRP Lipiny

chłopcy młodsi:

2 miejsce Jakub Skoczeń - LO KRP Lipiny

3 miejsce Igor Stańczak – LO KRP Lipiny

chłopcy starsi:

3 miejsce Paweł Sobczyk - ZS Lipiny

Wszystkim uczestniczącym  w zawodach kadetom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w sporcie!

Zawody odbyły się dzięki przychylności Dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Lipinach.