niedziela, 15 październik 2023 19:55

Pielgrzymka uczniów klas czwartych na Jasną Górę

Grupa uczniów klas czwartych wraz z katechetką panią Katarzyną Cielebon udała się 11 października na pielgrzymkę do klasztoru na Jasnej Górze. Wraz z innymi zgromadzonymi tam maturzystami ofiarowali się Maryi pod opiekę na czas zbliżających się egzaminów maturalnych.


Pielgrzymka uczniów klas czwartych na Jasną Górę

Podczas spotkania maturzystów z całej Diecezji Radomskiej na Jasnej Górze Zespół Szkół w Lipinach reprezentowała silna grupa uczniów klas IV. Ważnym punktem naszej pielgrzymki był udział w konferencji przeprowadzonej przez księdza Mariusza Chamerskiego i w nabożeństwie pod przewodnictwem biskupa Marka Solarczyka. Po ich zakończeniu uczniowie zawierzyli najbliższy rok, powodzenie podczas egzaminów dojrzałości, oraz wybór dalszej drogi życiowej opiece Matki Bożej. Uczniowie zwiedzili najciekawsze miejsca klasztoru, a także wzięli udział w drodze krzyżowej, skierowanej do młodych.