poniedziałek, 16 październik 2023 07:16

Młodzi głosują 2023

Prawybory w naszej szkole miały na celu pokazanie uczniom, którzy po raz pierwszy będą brać udział w wyborach tego, jak wyglądają procedury, jak powinni się do wyborów przygotować oraz  jak powinni poprawnie głosować, aby ich głos był ważny. Prawybory pozwoliły także zobaczyć, jakie preferencje polityczne mają młodzi ludzie tuż przez wyborami. Wydarzenie poprzedził cykl wykładów na temat wyborów i organizowania kampanii wyborczych, zorganizowanych na lekcjach, które poprowadzili nauczyciele historii i wiedzy o społeczeństwie.

Młodzi głosują 2023

Dzięki tak zorganizowanej akcji uczniowie nie tylko dowiedzieli się, jak funkcjonuje komitet wyborczy, ale też mogli wziąć udział w symulacji wyborów, dzięki której podczas faktycznych wyborów będą znali zasady ich przeprowadzania.