poniedziałek, 16 październik 2023 12:15

Dzień Edukacji Narodowej

13 października 2023 r. społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Nauczyciela.  Obchody tego święta  rozpoczęła powiatowa uroczystość,  którą swoją obecnością zaszczycili Pani Aurelia Michałowska – Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Pan Adrian Barański – dyrektor Delegatury w Radomiu Kuratorium Oświaty w Warszawie, Pana Starostę Mariana Niemirskiego reprezentowała pani Marta Zbrowska – sekretarz Powiatu Przysuskiego, Pani Luiza Kozłowska – Kierownik wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Przysusze, dyrektorzy szkół i placówek z Powiatu Przysuskiego, poczty sztandarowe oraz delegacja młodzieży.

Dzień Edukacji Narodowej

Na tej wyjątkowej uroczystości naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Barbara Jackowska, Pani Wicedyrektor Emilia Bis oraz Pani Monika Filisińska, Elżbieta Bomba, Bożena Macieja i Agnieszka Niemirska. W trakcie  uroczystości Pani Marta Zbrowska pełniąca również funkcję doradcy Ministra Klimatu i Środowiska  upoważniona przez Panią Minister Annę Moskwę wraz z Panią Kurator Aurelią Michałowską  odznaczyły Panią Elżbietę Bombę  Honorową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Środowiska i Klimatu” . W rocznice 250 -  lecia Komisji Edukacji Narodowej na uroczystości wręczone zostały  nagrody Starosty Przysuskiego dla dyrektorów szkół i nauczycieli. W dalszej części uroczystości uczniowie ZS nr 2 w Przysusze zaprezentowali piękny program artystyczny poświęcony pięknej i ważnej pracy nauczycieli.

W naszej szkole uroczystość z okazji Święta Nauczycieli przygotował Samorząd Uczniowski pod czujnym okiem opiekunek. W zaprezentowanym przedstawieniu  uczniowie wielokrotnie wyrazili wdzięczność Dyrekcji, Kadrze Pedagogicznej, przybyłym na uroczystość emerytowanym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. W prezentowanych wierszach i utworach muzycznych wybrzmiewały podziękowania za nauczycielski trud i zaangażowanie w pracę z pasją na rzecz lipińskiej młodzieży. Podziękowania i najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych szkoły złożyła Pani Dyrektor Barbara Jackowska, która podkreśliła rolę i wagę pracy z uczniem każdego nauczyciela i zachęciła do refleksji nad tym jak istotna jest praca tych, którzy motywują, inspirują i prowadzą na ścieżce dorosłości często całe pokolenia uczniów.