wtorek, 24 październik 2023 07:50

Zajęcia praktyczne dla kadetów OPW

W Oddziałach Przygotowania Wojskowego  kształci się młodzież,  która swoją przyszłość łączy z pracą w Siłach Zbrojnych RP. OPW realizuje kształcenie ogólne, zgodne z podstawą programową liceum oraz dodatkowo program szkolenia z zakresu przygotowania wojskowego.

Zajęcia praktyczne dla kadetów OPW

Szkolenie wojskowe, które przechodzą uczniowie w trakcie nauki, zbliżone jest do tego, które odbywają żołnierze służby przygotowawczej. Zajęcia praktyczne dla klas drugich i trzecich  prowadzą cyklicznie jeden dzień w miesiącu instruktorzy z patronackiej jednostki wojskowej. Nasza szkoła od wielu lat współpracuje w tym zakresie z 25 Batalionem Dowodzenia z Tomaszowa Mazowieckiego. Zajęcia dla kadetów realizowane są przez żołnierzy metodą dostosowaną do tematyki zajęć praktycznych określoną w programie szkolenia, w tym metodą ćwiczeń, musztry bojowej, pokazów uzbrojenia i sprzętu wojskowego jak również pokazów prawidłowo wykonywanych przez żołnierza czynności.