wtorek, 14 listopad 2023 14:46

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości w Odrzywole

Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Odrzywole, w której uczetniczyły poczty sztandarowe Zespołu Szkół w Lipinach, Publicznej Szkoły Podstawowej w Odrzywole, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kolonii Ossa i sztandary jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Odrzywołu, Wysokina i Kłonny oraz mieszkańcy gminy Odrzywół.


Uroczystość z okazji Święta Niepodległości w Odrzywole

Po mszy świetej poczty sztandarowe oraz kadeci przemaszerowali ulicami Odrzywołu. Następnie uczestnicy uroczystości ze starostą przysuskim Marianem Niemirskim, wójtem gminy Marianem Kmieciakiem, skarbnikiem powiatu Ewą Białecką, sekretarzem powiatu Martą Zbrowską, Przewodniczącym Rady Gminy Stanisławem Gapysem oraz mieszkańcami przeszli w orszaku przed Urząd Gminy, gdzie z udziałem kadetów odbyła się ceremonia uroczystego podniesienia flagi państwowej i odśpiewania hymnu państwowego. W imieniu uczestników uroczystości pod pomnikiem ofiar wojny złożono wiązankę kwiatów. Uroczystość zakończyła akademia przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły podstawowej w Odrzywole.