niedziela, 26 listopad 2023 17:16

Listopad – miesiącem pamięci i dumy narodowej

Listopad to wyjątkowy miesiąc w kalendarzu Zespołu Szkół w Lipinach. To miesiąc,  w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości i rocznicę śmierci założycielki szkoły dr Heleny Spoczyńskiej.


Listopad – miesiącem pamięci i dumy narodowej

W tym roku szkolnym uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w wielu organizowanych w tym miesiącu patriotycznych przedsięwzięciach. 10 listopada przyłączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”. Tego dnia odbył się także ,,Bieg dla Niepodległej”. 11 listopada cała społeczność szkolna brała udział w organizowanych w Odrzywole uroczystościach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na terenie szkoły można obejrzeć wystawę historyczną ,,Ziemia Opoczyńska w przededniu niepodległości” udostępnioną przez Muzeum Regionalne w Opocznie., którą 15 listopada otworzył Dyrektor Muzeum dr Adam Grabowski. W ramach akcji ,,Zapal znicz bohaterom” kadeci odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej. Chętni uczniowie mogli uczestniczyć w  szkolnych konkursach historycznych,  konkursie wiedzy o Patronce Szkoły, a także w  wycieczce do warszawskich muzeów.