niedziela, 26 listopad 2023 17:39

Otrzęsiny Pierwszoklasistów

W piątek 17 listopada pierwszoklasiści zostali ostatecznie włączeni w poczet uczniów Liceum Ogólnokształcącego Rzeczypospolitej Polskiej w Lipinach, tym samym przyjmując na siebie wszystkie prawa, przywileje i obowiązki.


Otrzęsiny Pierwszoklasistów

Tak zwane "otrzęsiny" klas pierwszych, czyli popularnie "chrzest kotów" były zabawą połączoną z bezwzględną rywalizacją uczniów klas I i ich wychowawców o palmę pierwszeństwa w poszczególnych konkurencjach oraz w klasyfikacji końcowej. Uczniowie poddani zostali próbom, w których udowodnili, że są sprawni fizycznie, potrafią współpracować ze sobą i z wychowawcą klasy, posiadają podstawowe informacje o szkole i potrafią kulturalnie się bawić. Zostali otrzęsieni z resztek kociego puchu i oficjalnie przyjęto ich do grona społeczności szkolnej. W rywalizacji trzech klas wygrała klasa Ia. W nagrodę będzie miała pierwszeństwo w przygotowaniu otrzęsin przyszłorocznym pierwszakom. Nagrodę specjalną ufundowała również Pani Dyrektor Barbara Jackowska gwarantując młodzieży Dzień bez odpytywania!