czwartek, 21 marzec 2024 07:44

Zdobywcy srebrnej odznaki PTTK

15 marca grupa lipińskich kadetów wędrowała po terenie gminy Poświętne w poszukiwaniu śladów Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego i jego dowódcy mjr. Henryka Dobrzańskiego ,,Hubala”.

Zdobywcy srebrnej odznaki PTTK

Uczniowie lipińskiej szkoły, którzy chcą poznać bliżej postać słynnego ,,Hubala” mają możliwość uczyć się nie tylko z książek, ale zdobywać wiedzę odwiedzając miejsca z nim związane. Takie wędrówki warunkują zdobywanie kolejnych stopni odznaki turystyczno – krajoznawczej. W ostatni piątek na szlak wyruszyli pretendenci do odznaki srebrnej. Na terenie gminy Poświętne zobaczyli wiele miejsc związanych z OWWP i Henrykiem Dobrzańskim, a także zabytki architektury sakralnej i miejsca, gdzie kręcono znane polskie filmy i seriale.