piątek, 07 październik 2022 07:20

Akcja Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”

W nocy z 30 września na 1 października 2022 r. społeczność internacka skierowała wspólnie światło na biblioteki, pokazując wspierającą moc literatury. Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji.


Akcja Noc Bibliotek pod hasłem „To się musi powieść”

Nocy Bibliotek towarzyszy akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia przeczytanych nowości wydawniczych, klasyki i lektur oraz innych poszukiwanych książek. I właśnie w tym celu wychowankowie internatu zebrali się w świetlicy internackiej pod opieką wychowawczyni Pani Wiolety Wieruszewskiej. Każdy uczestnik mógł przynieść na spotkanie ulubioną powieść, o której krótko opowiedział zgromadzonym na wydarzeniu koleżankom i kolegom oraz przeczytał głośno wybrany przez siebie fragment prezentowanej powieści. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczyło młodzieży również czytanie utworów takich jak np. „Wesele” czy „Romeo i Julia”   z podziałem na role. Czytanie okazało się być fantastyczną przygodą, mimo późnej pory akcja cieszyła się wśród młodzieży dużym zainteresowaniem.