ZASADY REKRUTACJI KANDYDATÓW

Do Liceum Ogólnokształcącego Kadetów Rzeczypospolitej Polskiej w Zespole Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej

w Lipinach na rok szkolny 2024/2025

1. Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. dr Heleny Spoczyńskiej w Lipinach ogłasza w roku szkolnym 2024/2025 nabór do 2 klas pierwszych.
  2. Rekrutacja do Szkoły odbywa się na podstawie sumy punktów rekrutacyjnych uzyskanych przez kandydata.
  3. W postępowaniu rekrutacyjnym kandydat może uzyskać maksymalnie 200 punktów, w tym:
    1. 72 punkty za oceny wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej,
    2. 100 punktów za wyniki egzaminu ósmoklasisty,
    3. 28 punktów za osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej

Maksymalna liczba punktów do zdobycia w trakcie rekrutacji wynosi 200.

ZASADY PUNKTOWANIA OSIĄGNIĘĆ EDUKACYJNYCH

1. Do wszystkich oddziałów punktowane są oceny z następujących przedmiotów wymienionych na świadectwie ukończenia szkoły:
    1. Język polski,
    2. matematyka,
    3. z dwóch zajęć edukacyjnych ustalonych przez dyrektora szkoły:
  • dla klasy matematyczno - przyrodniczej geografii i fizyki
  • dla klasy humanistyczno - przyrodniczej historii i biologii
    1. razem maksymalnie 72 punkty obliczone w następujący sposób:
      1. celujący – 18 pkt.
      2. bardzo dobry –17 pkt.
      3. dobry – 14 pkt.
      4. dostateczny – 8 pkt.
      5. dopuszczający– 2 pkt.
    2. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem – 7 punktów;
    3. Szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej – maksymalnie 21 punktów.
    4. Sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu ósmoklasisty:

1. wynik przedstawiony w procentach z języka polskiego i matematyki mnoży się przez 0,35;
  2. wynik z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3;

1. Szczególne osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej brane pod uwagę w procesie rekrutacji:
    1. tytuł laureata konkursu przedmiotowego,
    2. tytuł finalisty konkursu przedmiotowego,
    3. tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego,
    4. tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego,
    5. wysokie miejsce w zawodach wiedzy innych niż wymienione na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim, krajowym, międzynarodowym.

Maksymalna ilość punktów do uzyskania to 18.

1. Osiągnięcia w zakresie aktywności społecznej, w tym na rzecz środowiska szkolnego, w szczególności w formie wolontariatu - maksymalnie 3 punkty.