Iza Chrobak

Drodzy Kandydaci, w dniu 8 czerwca odbędą się w naszej szkole testy sprawnościowe do klasy przygotowania wojskowego.

poniedziałek, 06 maj 2024 08:14

Uroczyste pożegnanie klas maturalnych 2024

26 kwietnia w Zespole Szkół w Lipinach podobnie jak w pozostałych szkołach średnich w kraju odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klas maturalnych. Na uroczystej akademii, którą swoja obecnością zaszczycili Pani Kierownik Wydziału Edukacji w Starostwie Powiatowym w Przysusze, przedstawiciel Wojskowego Centrum Rekrutacji w Radomiu oraz przedstawiciele wojskowej jednostki patronackiej z Tomaszowa Mazowieckiego.

Również w dniu 24 kwietnia 2024 r. kolejna drużyna reprezentowała naszą szkołę na XLVII OGÓLNOPOLSKICH ZAWODACH SPORTOWO–OBRONNYCH „Sprawni jak żołnierze – 2023/2024” organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie przy wsparciu Wojskowego Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W dniu 24.04.2024 r. w Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu  nasi kadeci   brali udział w Mazowieckiej Spartakiadzie Sportowo-Obronnej Klas Wojskowych.

poniedziałek, 06 maj 2024 07:56

Finał internackiego turnieju w ping - ponga

21 kwietnia 2024 roku odbył się finał rozgrywek w ramach szkolnego turnieju w ping - ponga zorganizowanego dla mieszkańców internatu Zespołu Szkół w Lipinach.

poniedziałek, 06 maj 2024 07:33

DOKUMENTY DO REKRUTACJI

Informujemy, że w tym roku od 15 maja udostępniamy zakładkę WNIOSEK ELEKTRONICZNY, dzięki której już dziś możesz online złożyć chęć nauki w naszej szkole. Jest to jeden z warunków przystąpienia do LICEUM KADETÓW.

Poniżej przedstawiamy jakie dokumenty musisz do nas dostarczyć :

1. Wniosek o przyjęcie do szkoły ( online lub w formie papierowej - dostępny do pobrania poniżej).

2. Orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do nauki w klasie wojskowej ( wystawia lekarz POZ) - Koniecznie przywieź orzeczenie na testy sprawnościowe w dniu 8 czerwca ( dostępny do pobrania niżej).

3. Świadectwo ukończenia szkoły podstawowej - do 10 lipca

4. Zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty - do 10 lipca

5. Aktualne 2 zdjęcia

6. Opinia lub orzeczenie z Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej - jeśli uczeń posiada.

poniedziałek, 22 kwiecień 2024 12:17

Dzień otwartej szkoły 2024

W sobotę 20 kwietnia w naszych urokliwych Lipinach, w Zespole Szkół podczas Dnia Otwartej Szkoły młodzież ze szkól podstawowych sprawdziła jaką ofertę edukacyjną przygotowała dla nich placówka na nadchodzący rok szkolny 2024/2025. Wicedyrektor szkoły Pani Emilia Bis powitała wszystkich przybyłych na wydarzenie gości.

W środę, 17 kwietnia 2024 roku w murach Akademii Sztuki Wojennej odbyła się uroczysta gala wręczenia złotych indeksów i nagród zwycięzcom i laureatom konkursów wiedzy o zarządzaniu, logistyce i lotnictwie zorganizowanych już po raz trzeci przez Wydział Zarządzania i Dowodzenia.

piątek, 19 kwiecień 2024 07:53

W rocznicę zbrodni katyńskiej

"Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych" - te słowa ks. Jana Twardowskiego były mottem przewodnim prelekcji Jarosława Olbrychowskiego, prezesa Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi.

27 marca przeżywaliśmy w naszej szkolnej rodzinie spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Uroczyste spotkanie z Dyrekcją, gronem pedagogicznym oraz pracownikami szkoły na tę okoliczność rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia senatora Stanisława Karczewskiego, który przybył do naszej społeczności szkolnej, aby wręczyć nagrody uczniom wyróżnionym w konkursie o żołnierzach wyklętych.